Reklama restauracji w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.09.22

Marzysz, aby więcej klientów spróbowało dań, które oferuje Twoja restauracja? Chcesz zwiększyć swoje przychody i rozwinąć biznes gastronomiczny? Jest na to sposób – reklama Google Ads. Dzięki kampaniom reklamowym Google Ads możesz z powodzeniem promować swoją restaurację i zdobywać nowych, lojalnych klientów, którzy pokochają Twoją kuchnię! Sprawdź, co oferuje platforma Google Ads, jakie korzyści przynosi przedsiębiorcom i dowiedz się, jak tworzyć skuteczne reklamy.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla restauracji?

Jako właściciel restauracji masz wiele możliwości reklamowania swojego biznesu w Google Ads. Platforma oferuje kilka rodzajów kampanii, które doskonale sprawdzą się do reklamowania restauracji w internecie:

 • Kampania w sieci wyszukiwania – pozwala ona wyświetlać reklamy Twojej restauracji w wynikach wyszukiwania na podstawie określonych słów kluczowych. Dzięki temu, gdy potencjalny klient wpisze związane z restauracją hasło w wyszukiwarce Google, Twoja reklama może pojawić się w widocznym miejscu wśród wyników wyszukiwania, zwiększając szansę na kliknięcie i odwiedzenie witryny restauracji.
 • Kampania w sieci reklamowej – umożliwia reklamowanie restauracji poprzez wyświetlanie graficznych banerów na stronach partnerów Google. Dzięki temu restauracja może dotrzeć do potencjalnych klientów podczas ich przeglądania witryn związanych z jedzeniem, kulinariami czy miejscami gastronomicznymi. Ten rodzaj kampanii pozwala na większą kreatywność i możliwość prezentacji restauracji za pomocą grafiki.
 • Remarketing – to technika reklamowa, która pozwala na dotarcie do osób, które w przeszłości odwiedziły stronę internetową restauracji. Za pomocą specjalnego kodu remarketingowego, można wyświetlić im reklamy restauracji na innych stronach internetowych, które przeglądają. Remarketing jest skutecznym sposobem na przypomnienie klientom o ofercie restauracji i zachęcenie ich do odwiedzenia miejsca.
 • Kampania lokalna Performance Max – jest to strategia reklamowa, której głównym celem jest pozyskiwanie konwersji z wizytówki Google Twojej restauracji. Koncentruje się ona na przyciąganiu potencjalnych klientów z Twojej okolicy, którzy szukają restauracji w konkretnej lokalizacji. Dzięki tej kampanii możesz skutecznie zwiększyć widoczność Twojej gastronomii wśród lokalnych klientów, generować połączenia telefoniczne czy prośby uzyskania wskazówek dojazdu do Twojego lokalu.
 • Kampania wideo na YouTube – reklama wideo umożliwia restauracji dotarcie do szerokiej publiczności za pomocą kreatywnych filmów reklamowych. Restauracje mogą tworzyć atrakcyjne materiały wideo, prezentujące swoje dania, atmosferę lokalu oraz zachęcające do odwiedzenia. Reklamy wideo na YouTube są efektywnym sposobem budowania świadomości marki i angażowania potencjalnych klientów.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla restauracji

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla restauracji może być skutecznym sposobem dotarcia do nowych klientów i zwiększenia widoczności firmy w sieci. Poniżej przedstawiamy ogólny przewodnik, jak stworzyć kampanię reklamową w Google Ads dla restauracji:

 • Określenie celów kampanii – pierwszym krokiem jest ustalenie, czego oczekujesz od tworzonej kampanii reklamowej. Twoim celem jest zwiększenie liczby rezerwacji, wypromowanie nowego menu, czy może zbudowanie większej rozpoznawalności restauracji? Określ swój cel, a następnie dopasuj do niego swoje kolejne działania marketingowe.
 • Wybór odpowiednich słów kluczowych – słowa kluczowe są niezwykle istotnym elementem kampanii reklamowej w Google Ads. Przeprowadź badania i zidentyfikuj popularne frazy związane z Twoją restauracją, takie jak „restauracja włoska”, „dostawa jedzenia”, „obiad na wynos” itp. Wybierz słowa kluczowe, które są odpowiednio związane z Twoją ofertą i uzupełnij je o konkretną lokalizację, np. miasto lub dzielnicę.
 • Tworzenie atrakcyjnych treści reklamowych – stwórz reklamę, która będzie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Skup się na unikalnych cechach Twojej restauracji, takich jak wyjątkowe dania, atmosfera, lokalizacja, promocje itp. Dodaj mocne wezwanie do działania, aby zachęcić użytkowników do kliknięcia, na przykład „Zarezerwuj stolik już teraz!” lub „Sprawdź nasze menu!”.
 • Określenie lokalizacji i grupy docelowej – skonfiguruj kampanię, aby docierać do odpowiednich osób, zainteresowanych Twoją restauracją. Możesz wybrać lokalizacje, w których chcesz reklamować swoją restaurację, na przykład miasto, dzielnicę lub inne konkretne obszary. Dodatkowo możesz dostosować grupy docelowe na podstawie różnych kryteriów takich jak wiek, płeć, zainteresowania czy lokalizacja geograficzna.
 • Ustal budżet reklamowy i stawkę CPC – określ budżet reklamowy i koszty za kliknięcie reklamy. Możesz ustawić dzienny lub miesięczny budżet reklamowy, który jest zgodny z Twoimi możliwościami finansowymi.
 • Optymalizacja strony docelowej – optymalizacja strony, na którą trafiają użytkownicy klikający Twoją reklamę, jest kluczowa dla skuteczności kampanii reklamowej. Ważne jest, aby była ona prosta i skupiała uwagę klienta na treści, która się tam znajduje. Na stronie docelowej możesz umieścić wyraźne CTA i formularz, który umożliwia rezerwację stolika w Twojej restauracji.
 • Monitorowanie i analiza wyników – regularnie monitoruj efekty kampanii reklamowej i analizuj dane, takie jak liczba kliknięć, współczynnik konwersji, koszt za kliknięcie itp. Wykorzystaj te informacje do optymalizacji kampanii i doskonalenia strategii reklamowej.

Jakie są korzyści z reklamowania restauracji w Google Ads?

Reklamowanie restauracji w Google Ads może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorców i umożliwić bardzo efektywne rozwijanie działalności. Oto dlaczego warto prowadzić kampanie reklamowe w Google Ads:

 • Zwiększenie widoczności restauracji w internecie – Google Ads umożliwia dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, wyszukujących restauracje w konkretnym obszarze. Dzięki Google Ads Twoja restauracja może być wyświetlana na szczycie wyników wyszukiwania, co znacznie zwiększa jej widoczność i szansę na przyciągnięcie nowych klientów.
 • Docieranie do określonej grupy odbiorców – możesz kierować swoje reklamy do precyzyjnie określonej grupy docelowej, np. na podstawie lokalizacji, wieku, płci, zainteresowań itp. Dzięki temu masz możliwość docierać ze swoją reklamą do osób, które są najbardziej skłonne odwiedzić Twoją restaurację.
 • Kontrola budżetu reklamowego – Google Ads umożliwia dostosowanie budżetu reklamowego do własnych potrzeb. Możesz określić, ile chcesz wydać na reklamy i kontrolować koszty w czasie rzeczywistym. Istnieje również możliwość płacenia za kliknięcie reklamy lub za wyświetlenia, co daje większą elastyczność w zarządzaniu budżetem.
 • Mierzenie skuteczności reklam – w porównaniu do tradycyjnych metod marketingowych, Google Ads zapewnia o wiele lepszy wygląd w wyniki, jakie osiągają kampanie. Możesz monitorować liczbę kliknięć, wyświetleń, konwersji lub innych ważnych parametrów. Dzięki temu możesz dokonywać optymalizacji kampanii i dostosowywać strategię reklamową, aby osiągnąć coraz to lepsze wyniki.

Profil firmy w Google — efektywna promocja restauracji

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem promocji firmy w wyszukiwarce Google jest utworzenie wirtualnej wizytówki firmowej. Profil firmy w Google to bezpłatne narzędzie, które umożliwia restauracji wyświetlanie podstawowych informacji, takich jak adres, godziny otwarcia, strona internetowa czy numer telefonu, bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google oraz w Google Maps. Oprócz podstawowych danych kontaktowych profil firmy umożliwia również dodawanie opinii o restauracji oraz zdjęć, co jest niezwykle ważne w branży gastronomicznej. Dzięki wizytówce w Google nie tylko zwiększysz świadomość klientów o Twojej restauracji, ale także możesz zbudować pozytywny wizerunek i zdobywać więcej, lojalnych klientów.

Wizytówka w Google jest również potrzebna do prowadzenia skutecznej kampanii lokalnej Performance Max. Działanie tej kampanii skupia się głównie na generowaniu aktywności użytkowników w Profilu firmy w Google, np. połączeń telefonicznych, wskazówek dojazdu do restauracji. Dzięki takiej reklamie możesz z powodzeniem promować swoją gastronomię wśród lokalnych smakoszy i zwiększać grono zadowolonych klientów.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły