Reklama biura rachunkowego w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.06.18

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak biuro rachunkowe może przyciągnąć klientów i zwiększyć swoją reputację w internecie? W dzisiejszych czasach, kiedy większość firm działa online, reklama w Google Ads może pomóc w zdobyciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i przyciągnięciu nowych klientów. Dlatego też, w dzisiejszym artykule omówimy, jakie są korzyści z reklamowania biura rachunkowego w Google Ads i jakie techniki oraz strategie możesz zastosować, aby zdobyć przewagę nad konkurencją.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla biura rachunkowego?

Reklamując biuro rachunkowe w Google Ads, warto zwrócić uwagę na kilka rodzajów kampanii, które doskonale sprawdzą się w promowaniu tego biznesu:

 • Kampania w sieci wyszukiwania — polega ona na wyświetlaniu reklam w wynikach wyszukiwania Google, gdy użytkownik wprowadza określone słowa kluczowe. Dzięki tej kampanii możesz bardzo skutecznie dotrzeć do osób poszukujących usług księgowych lub rachunkowych.
 • Kampania w sieci reklamowej — polega ona na wyświetlaniu reklam na stronach internetowych, które są częścią sieci reklamowej Google. Są to zazwyczaj reklamy w formie wizualnej, np. grafik, zdjęć lub wideo.
 • Kampania wideo — pozwala ona na wyświetlanie reklam wideo przed, po lub w trakcie odtwarzania filmów na YouTube. Dzięki temu rodzajowi kampanii można przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zwiększyć świadomość marki biura rachunkowego.
 • Kampania remarketingowa — polega ona na wyświetlaniu reklam osobom, które już odwiedziły stronę internetową biura rachunkowego. Dzięki temu rodzajowi kampanii można przypomnieć o swojej ofercie tym, którzy już się nią zainteresowali, ale jeszcze nie podjęli decyzji o skorzystaniu z usług.
 • Kampania lokalna — umożliwia ona wyświetlanie reklam użytkownikom znajdującym się w określonej lokalizacji, na przykład w mieście, w którym działa biuro rachunkowe. Dzięki temu można dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy szukają usług rachunkowych lub księgowych w danej okolicy.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla biura rachunkowego

Aby stworzyć kampanię Google Ads dla biura rachunkowego, należy wykonać kilka niezbędnych kroków:

 • Proces rozpoczyna się od ustalenia celów i określenia grupy docelowej, na którą chcesz skierować reklamy. Swoją grupę docelową możesz ustalić na podstawie różnych kryteriów, takich jak wiek, płeć, zainteresowania czy lokalizacja.
 • Następnie należy wybrać odpowiednie słowa kluczowe, czyli te, które potencjalnie mogą być wpisywane przez Twoich odbiorców w wyszukiwarce Google. Skup się zarówno na frazach ogólnych związanych z ofertą biura, jak i bardziej precyzyjnych frazach typu long tail.
 • Kolejnym krokiem jest stworzenie atrakcyjnego tekstu reklamowego, który skłoni użytkowników do kliknięcia reklamy i odwiedzenia strony internetowej biura rachunkowego. Ważne, aby tekst zachęcił użytkownika do wejścia w link, możesz zastosować w nim CTA, pytanie i zwracać się bezpośrednio do odbiorcy.
 • Ważne jest również ustalenie budżetu kampanii i monitorowanie jej efektywności na bieżąco, aby móc dostosować strategię reklamową w zależności od wyników. Dzięki narzędziom Google Ads takim jak raporty i analizy możesz dokładnie śledzić, jakie reklamy przynoszą najwięcej kliknięć i konwersji.
 • Wreszcie, kluczowym elementem w tworzeniu kampanii reklamowej w Google Ads dla biura rachunkowego jest kontynuowanie optymalizacji i testowanie różnych strategii, aby znaleźć te, które przynoszą najlepsze wyniki. W ten sposób możesz zwiększyć zasięg reklam i liczbę konwersji oraz osiągnąć większy zwrot z inwestycji w reklamy online.
 • Oprócz tworzenia skutecznej kampanii reklamowej istotne jest również stworzenie skutecznej strony docelowej, na którą użytkownicy zostaną przekierowani po kliknięciu reklamy. Strona docelowa powinna być przejrzysta, łatwa do nawigacji i dostarczać użytkownikom wartościowych informacji na temat oferowanych przez biuro rachunkowe usług. Powinna również zawierać formularz kontaktowy lub inny sposób, dzięki któremu użytkownicy mogą skontaktować się z biurem rachunkowym, np. przez telefon lub e-mail.

Jakie są korzyści z reklamowania biura rachunkowego w Google Ads?

Reklamowanie biura rachunkowego w Google Ads to skuteczna strategia marketingowa, która może przynieść wiele korzyści dla Twojego biznesu takich jak:

 • Pozyskanie nowych klientów — reklama Google Ads umożliwia dotarcie do potencjalnych klientów w momencie, gdy szukają oni usług rachunkowych w internecie. Dzięki temu Twoje ogłoszenie będzie pojawiało się na szczycie wyników wyszukiwania, co zwiększa szansę na kliknięcie i skorzystanie z Twoich usług.
 • Kierowanie reklam do określonej grupy odbiorców — reklama w Google Ads pozwala na precyzyjne targetowanie grupy docelowej, co pozwala na dostosowanie przekazu do potrzeb i oczekiwań użytkowników oraz na dotarcie do klientów zainteresowanych konkretnymi usługami, takimi jak rozliczenia podatkowe czy księgowość.
 • Łatwe zarządzanie kampanią — reklamowanie biura rachunkowego w Google Ads pozwala na kontrolowanie kosztów i mierzenie efektywności kampanii oraz łatwe wprowadzanie zmian, co umożliwia optymalizację działań marketingowych w celu uzyskania jak najlepszych wyników.
 • Zbudowanie świadomości marki — reklama w Google Ads może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki biura rachunkowego, co może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania klientów i lojalności wobec firmy.
 • Wyróżnienie się na tle konkurencji — kampanie reklamowe dają przedsiębiorcom wiele możliwości zwrócenia uwagi potencjalnych klientów, np. poprzez dodanie do reklamy tekstowej rozszerzeń, takich jak możliwość bezpośredniego połączenia z firmą lub wyświetlenia formularza kontaktowego. Dzięki takiej możliwości Twoje reklamy mogą być dużo bardziej atrakcyjne niż ogłoszenia rywali.

Profil firmy w Google — promocja biura rachunkowego

Profil firmy w Google to swojego rodzaju wizytówka Twojego biura rachunkowego, który pojawia się w wynikach wyszukiwania na mapach Google oraz w panelu informacyjnym po prawej stronie ekranu. Dzięki niej potencjalni klienci mają łatwy dostęp do podstawowych informacji o Twojej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu i adres e-mail. Wizytówka w Google daje także możliwość zamieszczenia zdjęć wnętrza biura oraz logo firmy, co pozwala wyróżnić się wśród konkurencji.

Korzystając z wizytówki w Google, możesz w prosty sposób promować swoje biuro rachunkowe i zwiększyć jego widoczność w wynikach wyszukiwania. Wizytówka daje również możliwość pozyskiwania opinii od klientów oraz udostępnienia linków do strony internetowej lub profili na mediach społecznościowych. To wszystko pozwala na zwiększenie zaangażowania klientów oraz budowanie pozytywnego wizerunku Twojej firmy.

Jeśli posiadasz wizytówkę Google, możesz również z łatwością stworzyć skuteczną kampanię lokalną na dla Twojego biznesu. Dzięki Google Ads Twoje reklamy będą wyświetlane w najkorzystniejszym czasie i miejscu, zachęcając potencjalnych klientów do odwiedzenia Twojego sklepu, umówienia wizyty lub skontaktowania się z Tobą. W celu rozpoczęcia kampanii połącz swoją wizytówkę z kontem Google Ads, określ budżet i uzupełnij niezbędne informacje, takie jak nagłówki, opisy, grafiki oraz stwórz minimum jedno wideo. To Google Ads podejmuje decyzje, gdzie i kiedy wyświetla Twoją reklamę, kierując ją do osób w konkretnej lokalizacji geograficznej.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły