Reklama żłobka w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.07.10

Reklama żłobka w Google Ads jest jednym z narzędzi, które mogą pomóc w dotarciu do klientów zainteresowanych usługami opieki nad dziećmi. W dobie internetu wiele osób szuka informacji o żłobkach online, dlatego kampanie reklamowe w Google Ads stanowią skuteczny sposób na zwiększenie widoczności i pozyskanie nowych klientów. W tym artykule omówimy, jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową żłobka w Google Ads oraz jakie są najważniejsze czynniki wpływające na sukces takiej kampanii. Przedstawimy także przykładowe strategie i narzędzia, które można wykorzystać w reklamie żłobka w Google Ads, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i zwiększyć zyski.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla żłobka?

Aby skutecznie zareklamować żłobek w internecie, warto zwrócić uwagę na kilka skutecznych rodzajów kampanii Google Ads:

 • Kampania remarketingowa — ta kampania umożliwia dotarcie do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową, ale nie dokonały konwersji (np. nie zarejestrowały dziecka w żłobku). Możesz wykorzystać remarketing do przypomnienia im o Twoim żłobku i zachęcenia do skorzystania z oferty.
 • Kampania lokalna — jest to doskonały sposób na dotarcie do osób poszukujących żłobka w swojej okolicy. Wykorzystaj lokalne słowa kluczowe i ustaw targetowanie geograficzne, aby wyświetlać swoją reklamę tylko w danym obszarze.
 • Kampania reklamowa na platformie YouTube — kampania na YouTube umożliwia wyświetlenie Twojej reklamy przed filmami dotyczącymi np. tematów związanych z rodzicielstwem, wychowaniem dzieci i opieką nad nimi. Możesz także wykorzystać reklamy typu TrueView, aby zwiększyć świadomość marki i zachęcić do odwiedzenia Twojej strony internetowej.
 • Kampania typu display w sieci reklamowej Google — kampania displayowa pozwala wyświetlać Twoje reklamy na stronach internetowych i aplikacjach partnerskich Google. Możesz wykorzystać grafikę i wideo, aby w pełni wykorzystać potencjał wizualny swojego żłobka i przyciągnąć uwagę rodziców.
 • Kampania reklamowa w sieci wyszukiwania — jest to klasyczny rodzaj kampanii Google Ads, który pozwala na wyświetlanie Twojej reklamy w wynikach wyszukiwania Google dla określonych słów kluczowych. Możesz wykorzystać słowa kluczowe związane ze żłobkiem, takie jak „żłobek”, „opieka nad dzieckiem”, aby dotrzeć do osób poszukujących tego typu usług.

Pamiętaj, że każda kampania wymaga dopasowania do Twojej grupy docelowej i celów marketingowych. Zanim uruchomisz kampanię, dokładnie przemyśl, jak chcesz dotrzeć do rodziców i dlaczego warto skorzystać z Twojego żłobka.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla żłobka

Aby stworzyć skuteczną kampanię reklamową w Google Ads dla żłobka, należy podjąć kilka niezbędnych kroków:

 • Zdefiniuj cele kampanii — pierwszym krokiem jest określenie celów kampanii reklamowej. Czy chcesz zwiększyć świadomość żłobka wśród rodziców? Czy może zwiększyć liczbę zapisów do żłobka? Określenie celów pozwoli na skuteczne zaprojektowanie kampanii reklamowej i dobranie odpowiednich narzędzi.
 • Określ grupę docelową — Google Ads umożliwia kierowanie reklam do konkretnych grup docelowych, co pozwala na bardziej skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów. Zastanów się, kto jest Twoją grupą docelową — mogą to być rodzice z określonej lokalizacji, w określonym wieku czy z konkretnymi zainteresowaniami.
 • Wybierz odpowiednie słowa kluczowe — aby Twoja kampania reklamowa była skuteczna, ważne jest, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe. Zastanów się, jakie frazy wpisują rodzice w wyszukiwarkach internetowych, szukając żłobków dla swoich dzieci. Słowa kluczowe powinny być precyzyjne i związane z Twoją działalnością.
 • Zaprojektuj reklamy — reklamy tekstowe w Google Ads składają się z nagłówka, treści reklamy i linku do strony docelowej. Ważne jest, aby reklamy były atrakcyjne i przyciągały uwagę użytkowników. Tekst reklamy powinien być zwięzły i skłaniać do działania. Link do strony docelowej powinien prowadzić do strony żłobka, na której rodzice będą mogli znaleźć więcej informacji.
 • Stworzenie strony docelowej — landing page to miejsce, do którego użytkownicy trafiają po kliknięciu reklamy w Google Ads. Ważne jest, aby strona docelowa była spójna z reklamą i zawierała istotne informacje dla rodziców, którzy szukają żłobka dla swoich dzieci. Warto też dodać do strony docelowej formularz kontaktowy, dzięki któremu osoby zainteresowane mogą łatwo się z Tobą skontaktować.
 • Określ budżet — kampanie reklamowe Google Ads działają w oparciu o system aukcyjny, gdzie reklamodawcy ubiegają się o pozycję na stronie wyników wyszukiwania. Ważne jest, aby określić budżet na kampanię i kontrolować wydatki. Można również wykorzystać narzędzia Google Ads, takie jak strategie automatycznego licytowania, aby zoptymalizować wykorzystanie budżetu.
 • Monitoruj i optymalizuj kampanię — po uruchomieniu kampanii reklamowej ważne jest, aby regularnie monitorować jej skuteczność i dostosowywać ją do zmieniających się potrzeb. Można śledzić liczbę kliknięć, wskaźnik klikalności (CTR) oraz współczynnik konwersji, aby ocenić skuteczność kampanii. Na podstawie tych danych można wprowadzać zmiany, takie jak zmiana słów kluczowych, tekstów reklam czy grup docelowych.

Jakie są korzyści z reklamowania żłobka w Google Ads?

Reklamowanie żłobka w Google Ads może przynieść wiele korzyści dla prowadzących żłobek. Oto niektóre z nich:

 • Docieranie do potencjalnych klientów — reklamowanie żłobka w Google Ads pozwala dotrzeć do osób poszukujących żłobka w określonym miejscu, co zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów.
 • Precyzyjne targetowanie — Google Ads pozwala na precyzyjne określenie grupy odbiorców, do których kierujesz reklamę, np. rodziców z konkretnego miasta lub dzielnicy, którzy poszukują opieki dla swojego dziecka.
 • Kontrola budżetu — reklamowanie w Google Ads pozwala na kontrolowanie wydatków na reklamę, co jest szczególnie ważne dla małych firm, takich jak żłobki.
 • Możliwość testowania — reklamowanie w Google Ads pozwala na testowanie różnych strategii reklamowych, aby zidentyfikować najlepszą dla danego żłobka.
 • Pomoc w pozyskiwaniu klientów w sezonie — reklamowanie w Google Ads może pomóc w pozyskaniu klientów w sezonie, kiedy wiele rodziców poszukuje żłobków dla swoich dzieci.
 • Zwiększenie świadomości marki — reklamowanie w Google Ads może pomóc w zwiększeniu świadomości marki żłobka i zbudowaniu pozytywnego wizerunku wśród rodziców.

Warto jednak pamiętać, że reklamowanie w Google Ads wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia w zakresie marketingu internetowego. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty lub agencji reklamowej, aby uzyskać najlepsze efekty z kampanii reklamowej.

Profil firmy w Google — promocja żłobka

Założenie profilu firmy w Google, czyli wizytówki Google, jest kluczowym elementem w reklamie żłobka w wyszukiwarce Google. Wizytówka Google pozwala na wyświetlenie najważniejszych informacji o placówce, takich jak adres, godziny otwarcia, opinie klientów czy zdjęcia wnętrza. Dzięki temu potencjalni klienci mogą łatwo i szybko znaleźć potrzebne informacje i skontaktować się z żłobkiem. Dodatkowo, założenie wizytówki Google pozwala na łatwe zarządzanie informacjami o żłobku w Google Maps oraz w wynikach wyszukiwania Google, co zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów. Warto także zaznaczyć, że założenie konta firmowego w Google nie jest skomplikowane i może być wykonane przez każdego użytkownika z podstawową znajomością obsługi komputera.

Twoją wizytówkę Google można także wykorzystać, aby stworzyć kampanię lokalną w Google Ads, która ma na celu zwiększenie ruchu w Twoim punkcie stacjonarnym. Twoje reklamy zostaną wyświetlone w odpowiednim czasie i miejscu, aby zachęcić użytkowników do odwiedzenia Twojego żłobka, wyświetlenia mapy lub wykonania telefonu. Aby rozpocząć kampanię, połącz swoją wizytówkę z kontem Google Ads, wybierz budżet i uzupełnij wymagane informacje, takie jak adres URL, nagłówki, opisy i grafiki. Do kampanii należy również przygotować minimum jedno wideo, które zostanie wykorzystane do stworzenia różnych wersji reklamy. Warto podkreślić, że to Google Ads decyduje, w którym miejscu i czasie wyświetla Twoją reklamę, a także kieruje ją do osób w wybranej przez system lokalizacji geograficznej.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły