Reklama siłowni w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.09.22

Od kilku lat zainteresowanie zdrowym stylem życie znacząco wzrasta, dzięki czemu na rynku powstaje coraz więcej siłowni, które umożliwiają wykonanie treningu i pracę nad swoją sylwetką. Kiedy konkurencja w branży fitness jest coraz większa, kluczowe jest wyróżnienie się spośród innych siłowni i skuteczne dotarcie do osób, które są zainteresowane treningiem. Właśnie tutaj Google Ads staje się Twoim sprzymierzeńcem, umożliwiając Ci promocję swojej siłowni w zasięgu szerokiej grupy odbiorców. Sprawdź zalety reklamy w Google Ads, a także praktyczne wskazówki, jak stworzyć skuteczną kampanię, która przyciągnie uwagę potencjalnych klientów i skieruje ich prosto do drzwi Twojej siłowni.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla siłowni?

Google Ads to platforma reklamowa, która umożliwi Ci bardzo efektywne docieranie do osób zainteresowanych siłownią w okolicy. Istnieje kilka rodzajów kampanii reklamowych, które możesz wykorzystać w Google Ads, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów kampanii, które warto wykorzystać podczas promowania siłowni:

 • Kampania w sieci wyszukiwania – to podstawowy i bardzo popularny rodzaj reklamy w Google Ads. Dzięki niej Twoja siłownia będzie widoczna w wynikach wyszukiwania, gdy potencjalni klienci wyszukają frazę związaną z fitnessem, siłownią lub treningiem, np. siłownia w [lokalizacja], klub fitness, trening personalny itp.
 • Kampania w sieci reklamowej – umożliwia ona wyświetlanie banerów reklamowych na stronach internetowych, które są częścią sieci reklamowej Google. Możesz wybrać konkretne witryny, na których chcesz umieścić reklamy lub skorzystać z opcji automatycznego dopasowania, w którym Google dobiera odpowiednie strony dla Twoich reklam, by zapewnić jak największa efektywność.
 • Remarketing – jest to strategia reklamowa, która skupia się na dotarciu do osób, które już wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową. Dzięki remarketingowi możesz ponownie przypomnieć im o swojej siłowni, zachęcając ich do powrotu i zapisania się na zajęcia lub kupna karnetu.
 • Kampania lokalna Performance Max – Performance Max jest to rodzaj zautomatyzowanej kampanii, która sama, na podstawie Twoich treści komponuje reklamy oraz decyduje gdzie i kiedy je wyświetlać. Dzięki niej Twoja kampania może być prowadzona jednocześnie w różnych kanałach Google. Tworząc tę kampanię, możesz wybrać konkretny cel reklamowy, by skupić się na promowaniu siłowni wśród klientów z danego miasta czy dzielnicy. Cel reklamy „Wizyty w lokalnym sklepie stacjonarnym i promocje” pozwala pozyskiwać konwersje z wizytówki Google, np. połączenia telefoniczne czy zapytania o wskazówki dojazdu do siłowni.
 • Kampania wideo na YouTube – YouTube to popularna platforma, która oferuje znakomite możliwości reklamy dla siłowni w ramach Google Ads. Możesz tworzyć krótkie filmy promujące Twoje usługi, prezentujące treningi, czy przedstawiające ofertę, które zostaną wyświetlone przed, po lub w trakcie filmów oglądanych przez użytkowników. Jest to idealny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy na co dzień korzystają z serwisu YouTube.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla siłowni

Proces tworzenia kampanii reklamowej w Google Ads dla siłowni jest stosunkowo prosty, jednak wymaga pewnej wiedzy i uwzględnienia kilku kluczowych czynników. Oto kilka kroków, które warto podjąć w celu skutecznego stworzenia kampanii:

 • Zdefiniuj cele kampanii – przed rozpoczęciem tworzenia kampanii określ, co dokładnie chcesz osiągnąć za pomocą reklamy w Google Ads. Zależy Ci na zwiększeniu liczby klientów, sprzedaży większej liczby karnetów na siłownie czy może promowaniu konkretnych usług?
 • Dobierz odpowiednie słowa kluczowe – wybierz słowa kluczowe, które są najbardziej odpowiednie dla Twojej siłowni i dobrze opisują usługi, które oferujesz. Skup się na frazach, które Twoja grupa docelowa najczęściej wpisuje w wyszukiwarkę.
 • Określ grupy odbiorców i kieruj na nie swoje reklamy – użyj funkcji targetowania, aby określić konkretną grupę docelową, do której chciałbyś dotrzeć ze swoją reklamą. Możesz uwzględnić takie czynniki jak lokalizacja, wiek, zainteresowania itp.
 • Stwórz atrakcyjne reklamy – napisz skuteczne i chwytliwe treści reklamowe, które zachęcą użytkowników do kliknięcia i odwiedzenia Twojej strony. Skoncentruj się na unikalnych cechach Twojej siłowni, oferowanych usługach i korzyściach dla klientów.
 • Zoptymalizuj stronę docelową – odpowiednio przygotuj stronę, na którą trafiają użytkownicy. Zadbaj, aby była prosta, ale zatrzymywała uwagę klientów – dodaj do niej wyraźne CTA, formularz kontaktowy lub możliwość kupna karnetu, a także najważniejsze informacje dotyczące Twojej oferty.
 • Monitoruj i optymalizuj kampanie reklamowe – regularnie sprawdzaj wyniki swoich reklam i dokonuj niezbędnych optymalizacji. Analizuj wskaźniki takie jak wskaźnik klikalności (CTR), koszt za kliknięcie (CPC) i liczba konwersji, aby dostosować kampanię i osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Jakie są korzyści z reklamowania siłowni w Google Ads?

Reklama siłowni w Google Ads oferuje wiele korzyści, które mogą przyczynić się do wzrostu popularności i sukcesu Twojej siłowni. Oto kilka z nich:

 • Dotarcie do potencjalnych klientów – dzięki Google Ads Twoja reklama może być widoczna dla osób poszukujących siłowni i profesjonalnych treningów w Twojej lokalizacji oraz skutecznie zainteresować ich Twoimi usługami.
 • Precyzyjne kierowanie reklam – dzięki możliwościom targetowania Google Ads możesz dotrzeć do konkretnych grup odbiorców, takich jak osoby zainteresowane fitnessem, mieszkańcy konkretnej lokalizacji czy użytkownicy w określonym wieku (najczęściej korzystający z usług siłowni).
 • Mierzalne rezultaty – Google Ads umożliwia monitorowanie efektywności kampanii. Możesz śledzić wskaźniki takie jak liczba kliknięć, konwersje i koszt CPC, co pozwala na dostosowanie strategii reklamowej i optymalizację kosztów.
 • Skalowalność – kampanie reklamowe w Google Ads można łatwo dostosować do różnych budżetów i celów biznesowych. Możesz zwiększać lub zmniejszać wydatki na reklamę w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwanych rezultatów.

Profil firmy w Google — efektywna promocja siłowni

Aby uzupełnić swoje działania reklamowe, warto również skorzystać z bezpłatnej możliwości stworzenia Profilu firmy w Google. Dzięki temu Twoja siłownia zyska większą widoczność w wyszukiwarce Google oraz na mapach, co ułatwi jej zalezienie przez potencjalnych klientów. Poprawne wypełnienie informacji o Twojej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu czy strona internetowa, sprawi, że Twoja siłownia będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Profil firmy w Google pozwala też na dodawanie opinii o danym miejscu, co jest bardzo ważne, ponieważ może pomóc Ci zbudować pozytywny wizerunek w sieci. Wizytówka w Google umożliwia również prowadzenie skutecznej kampanii lokalnej Performance Max. Dzięki niej możesz generować konwersje z Twojego Profilu firmy, takie jak zapytania o wskazówki dojazdu do siłowni czy połączenie telefoniczne. Jest to sposób, który pozwoli Ci z powodzeniem docierać do lokalnych miłośników zdrowego trybu życia i promować siłownię wśród osób, które wykazują największe prawdopodobieństwo skorzystania z Twoich usług.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły