Reklama salonu fryzjerskiego w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.08.22

W dzisiejszym świecie obecność biznesu w sieci to nie tylko luksus, ale wręcz konieczność. A jeśli chodzi o działalność salonu fryzjerskiego, to posiadanie profesjonalnej strony internetowej i obecność w wyszukiwarkach jest podstawą. Jednakże, posiadanie strony nie gwarantuje sukcesu. Konieczne jest wykorzystanie narzędzi reklamowych, takich jak Google Ads, aby dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. W tym artykule omówimy, jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową w Google Ads dla salonu fryzjerskiego i przyciągnąć nowych klientów.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla salonu fryzjerskiego?

Wybór rodzaju kampanii reklamowej dla salonu fryzjerskiego zależy przede wszystkim od celów, jakie chcesz osiągnąć i grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów kampanii reklamowych, które warto wykorzystać w przypadku promowania salonu fryzjerskiego:

 • Kampania w sieci wyszukiwania — ten rodzaj kampanii reklamowej pozwala na wyświetlanie reklam tekstowych w widocznych miejscach w wynikach wyszukiwania Google. Reklamy w sieci wyszukiwania wyświetlają się po wpisaniu określonej frazy kluczowej przez użytkownika, np. fryzjer Poznań.
 • Kampania remarketingowa — ten rodzaj kampanii reklamowej pozwala na wyświetlanie reklam użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili stronę internetową salonu fryzjerskiego, ale nie wykonali żadnej konwersji, np. nie umówili się na wizytę. Dzięki kampanii remarketingowej salon fryzjerski może skutecznie przypomnieć użytkownikom o swojej ofercie i zachęcić ich do ponownego odwiedzenia strony.
 • Kampania w sieci reklamowej — ten rodzaj kampanii reklamowej pozwala na wyświetlanie reklam na stronach internetowych, które są częścią sieci reklamowej Google. Kampania w sieci reklamowej może być bardzo skuteczna w przypadku salonu fryzjerskiego, ponieważ reklamy mają możliwość wyświetlać się na stronach, które są powiązane z branżą fryzjerską, kosmetyczną lub modową.
 • Kampania wideo — umożliwia promowanie treści wideo na platformie YouTube. Taki rodzaj kampanii może być szczególnie efektywny dla salonów fryzjerskich, gdyż pozwala na zaprezentowanie ich umiejętności oraz produktów w akcji. Dzięki temu potencjalni klienci mogą zobaczyć, jak wygląda praca w salonie, a także poznać ofertę i styl usług, co zwiększa szanse na zainteresowanie nimi ofertą.
 • Kampania lokalna — to kolejny rodzaj kampanii reklamowej, który może być bardzo skuteczny w przypadku salonu fryzjerskiego. Kampania lokalna pozwala na wyświetlanie reklam dla użytkowników zlokalizowanych w określonym obszarze geograficznym, w którym działa salon fryzjerski. Dzięki temu salon może skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy szukają usług fryzjerskich w ich okolicy.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla salonu fryzjerskiego

Stworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla salonu fryzjerskiego wymaga wykonania kilku kroków:

 • Wybierz odpowiednie słowa kluczowe — przede wszystkim należy wybrać słowa kluczowe, które będą skuteczne dla branży fryzjerskiej, takie jak „salon fryzjerski”, „usługi fryzjerskie”, „strzyżenie włosów” itp. Ważne, aby słowa kluczowe były związane z konkretną tematyką i były często wyszukiwane przez potencjalnych klientów.
 • Ustal grupę docelową — określ odbiorców, do których chcesz kierować reklamy. Możesz użyć precyzyjnego targetowania na podstawie wieku, płci, lokalizacji geograficznej czy zainteresowań.
 • Określ budżet — należy określić budżet kampanii reklamowej. Można to zrobić poprzez ustalenie dziennego lub miesięcznego limitu wydatków na reklamę.
 • Stwórz atrakcyjne reklamy — aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, należy stworzyć reklamy, które będą wyróżniać się na tle innych reklam. Ważne, aby reklama zawierała najważniejsze informacje na temat usług fryzjerskich i była atrakcyjna wizualnie. Warto też umieścić w niej konkretne CTA, które zachęci użytkowników do kliknięcia linku.
 • Określ lokalizację — w przypadku salonu fryzjerskiego ważne jest, aby określić lokalizację, w której chcesz wyświetlać reklamy. Można to zrobić poprzez wybór konkretnego miasta lub regionu. Dzięki temu reklama wyświetli się osobom szukającym usług w Twojej okolicy.
 • Monitoruj i optymalizuj kampanię — po uruchomieniu kampanii reklamowej należy monitorować jej skuteczność i wprowadzać optymalizacje w celu poprawy wyników.

Pamiętaj, że tworzenie skutecznej kampanii reklamowej wymaga doświadczenia i odpowiedniej wiedzy. Warto więc skorzystać z usług specjalisty ds. Google Ads lub agencji marketingowej.

Jakie są korzyści z reklamowania salonu fryzjerskiego w Google Ads?

Reklamowanie salonu fryzjerskiego w Google Ads może przynieść wiele korzyści, w tym:

 • Dotarcie do klientów w momencie, gdy szukają usług fryzjerskich — dzięki reklamom w Google Ads możesz dotrzeć do klientów, którzy aktywnie szukają salonu fryzjerskiego w Google. Dzięki różnym formatom i miejscom wyświetlania reklam możesz dotrzeć do dużej liczby osób, które mogą stać się Twoimi klientami.
 • Kontrola budżetu — możesz określić swój dzienny budżet reklamowy i kontrolować, ile chcesz wydać na reklamę w Google Ads. W ten sposób możesz uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy na reklamy, które nie przynoszą pozytywnych rezultatów.
 • Precyzyjne targetowanie klientów — możesz określić grupę docelową, do której chcesz skierować swoje reklamy, na przykład osoby z konkretnego miasta lub regionu, które wykazują zainteresowanie usługami fryzjerskimi. Dzięki temu Twoje reklamy będą docierać do osób, które najbardziej potrzebują Twoich usług.
 • Pomiar efektywności — dzięki narzędziom analitycznym w Google Ads możesz mierzyć skuteczność swoich reklam i dostosować kampanię do potrzeb swojego salonu fryzjerskiego. Możesz śledzić, ile osób kliknęło Twoją reklamę, ile zamówień dokonano dzięki reklamie, a także jaki był koszt pozyskania klienta.
 • Zwiększenie widoczności — reklamy w Google Ads pojawiają się na szczycie wyników wyszukiwania Google, co zwiększa widoczność Twojego salonu fryzjerskiego w internecie. To może przyciągnąć większą liczbę klientów i poprawić wizerunek Twojego salonu na rynku fryzjerskim.

Profil firmy w Google — promocja salonu fryzjerskiego

Wizytówka w Google to forma prezentacji firmy lub przedsiębiorstwa w wynikach wyszukiwania Google oraz w usłudze Google Maps. Jest to darmowe narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcom wyświetlenie informacji o swojej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu, strona internetowa, zdjęcia, opinie klientów i wiele innych.

Założenie wizytówki w Google to bardzo ważny krok dla każdej firmy, ponieważ pozwala na zdobycie większej widoczności w wynikach wyszukiwania oraz na dostarczenie informacji o firmie potencjalnym klientom. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą przyciągnąć nowych klientów oraz utrzymać stałych klientów, którzy szybciej znajdą i skontaktują się z firmą dzięki temu narzędziu.

Twoją wirtualną wizytówkę w Google można też wykorzystać do uruchomienia lokalnej kampanii reklamowej za pomocą Google Ads. Reklamy lokalne zostaną wyświetlone w optymalnym czasie i miejscu, by zachęcić użytkowników do skorzystania z Twoich usług. Wystarczy połączyć wizytówkę z kontem Google Ads, wybrać budżet i wypełnić niezbędne dane, w tym URL, nagłówki, opisy i grafiki. Niezbędne jest również przygotowanie przynajmniej jednego wideo, które posłuży do stworzenia różnych wersji reklamy. Warto podkreślić, że to Google Ads zadecyduje, kiedy i gdzie wyświetli Twoją reklamę oraz wybierze lokalizację osób, do których zostanie ona skierowana.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 7

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły