Reklama przedszkola w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.07.13

Obecnie, kiedy większość rodziców poszukuje informacji o przedszkolach w internecie, reklama za pomocą Google Ads jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Dzięki niej możesz w prosty sposób wypromować swoją placówkę i zwiększyć liczbę zainteresowanych rodziców. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać Google Ads, aby zwiększyć liczbę zapisów do Twojego przedszkola oraz zbudować rozpoznawalność marki.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla przedszkola?

Oto kilka rodzajów kampanii reklamowych w Google Ads, które mogą być skuteczne podczas promowania przedszkola:

 • Kampania w sieci wyszukiwania — ta kampania koncentruje się na wyświetlaniu Twoich reklam w wynikach wyszukiwania Google. Gdy użytkownicy wpisują zapytania związane z usługami przedszkola, Twoje reklamy mogą pojawić się na szczycie wyników, przyciągając uwagę i zachęcając do kliknięcia.
 • Kampania w sieci reklamowej — wykorzystuje różne formaty reklam, zarówno statyczne, jak i animowane banery, które są wyświetlane na stronach internetowych należących do sieci reklamowej Google, w aplikacjach mobilnych i na YouTube. Dzięki tej kampanii możesz dotrzeć do rodziców, gdy przeglądają różne strony internetowe lub korzystają z aplikacji.
 • Kampania remarketingowa — ta kampania skupia się na dotarciu do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową. Dzięki remarketingowi możesz wyświetlać reklamy przypominające o Twoim przedszkolu na innych stronach internetowych lub w aplikacjach, co pomaga wzmocnić świadomość marki i przyciągnąć zainteresowanych użytkowników ponownie.
 • Kampania w usłudze YouTube — reklamy wideo na YouTube są doskonałym sposobem na zaangażowanie osób poszukujących usług przedszkola. Możesz stworzyć krótkie, atrakcyjne filmy promujące unikalne cechy Twojej placówki, takie jak przyjazna atmosfera, kreatywne zajęcia czy wykwalifikowany personel.
 • Kampania lokalna — jeśli chcesz skoncentrować swoją działalność na lokalnej społeczności, ta kampania reklamowa pozwoli Ci dotrzeć do rodziców w określonym obszarze geograficznym. Możesz określić konkretne miasta, dzielnice lub obszary, w których chcesz promować swoje przedszkole.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego rodzaju kampanii zależy od Twojego celu, grupy docelowej i budżetu reklamowego. Dodatkowo jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu kampanii reklamowych, warto zastanowić się nad współpracą z agencją marketingową czy specjalistą Google Ads.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla przedszkola

Proces tworzenia kampanii reklamowej Google Ads dla przedszkola obejmuje kilka następujących kroków:

 • Określenie celów — na początku zdefiniuj jasne cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki kampanii. Czy chcesz zwiększyć liczbę zapisów do przedszkola, zbudować świadomość marki czy promować specjalne oferty? Sprecyzowanie celów pomoże Ci lepiej dopasować kampanię do swoich potrzeb.
 • Badanie grupy docelowej — poznaj swoją grupę docelową, będą to najprawdopodobniej rodzice szukający usług przedszkola. Określ ich demografię, zainteresowania, nawyki zakupowe itp. Dzięki temu będziesz mógł skuteczniej targetować reklamy i dotrzeć do właściwych osób.
 • Wybór odpowiednich słów kluczowych — zidentyfikuj istotne słowa kluczowe, które są najczęściej używane przez internautów podczas wyszukiwania informacji o przedszkolach. Wybierz frazy, które są dobrze dopasowane do oferowanych usług i wyróżniają się niską lub średnią konkurencyjnością.
 • Tworzenie atrakcyjnych reklam — stwórz skuteczne reklamy, które przyciągną uwagę rodziców. Wykorzystaj odpowiednie słowa kluczowe, przekonujące teksty reklamowe oraz grafiki lub filmy, które przedstawiają unikalne cechy Twojego przedszkola.
 • Ustalenie budżetu — określ budżet reklamowy, który odpowiada Twoim możliwościom finansowym. Możesz ustawić dzienny limit wydatków lub całkowity budżet na określony czas. Pamiętaj, że Google Ads działa w oparciu o model płatności za kliknięcia lub wyświetlenia, dlatego ważne jest monitorowanie kosztów i efektywności reklam.
 • Stworzenie skutecznej strony docelowej — opracuj dobrą stronę docelową, na którą będą kierowane osoby po kliknięciu Twojej reklamy. Strona powinna być łatwa w nawigacji, zawierać ważne informacje o przedszkolu, takie jak oferta, ceny, lokalizacja i dane kontaktowe. Zadbaj też o czytelny formularz zapisu lub kontaktu, który zachęci rodziców do podjęcia działania.
 • Monitorowanie i optymalizacja — regularnie śledź wyniki kampanii i analizuj jej efekty. Monitoruj wskaźniki takie jak liczba kliknięć, wskaźnik konwersji, koszt kliknięcia (CPC) oraz wskaźniki jakości reklam. Dzięki temu będziesz mógł ocenić skuteczność kampanii i dokonywać niezbędnych dostosowań.

Jakie są korzyści z reklamowania przedszkola w Google Ads?

Jeśli nie jesteś przekonany co do korzyści, które oferuje Google Ads, to poznaj kilka najważniejszych zalet prowadzenia kampanii reklamowych na tej platformie:

 • Skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów — Google Ads umożliwia precyzyjne targetowanie i dotarcie do rodziców, którzy aktywnie szukają przedszkola dla swoich dzieci. Dzięki różnym formatom i miejscom wyświetlania reklam możesz docierać do nich w momencie, gdy poszukują informacji na temat przedszkoli w Twojej okolicy.
 • Zwiększenie świadomości marki — poprzez reklamowanie przedszkola w Google Ads, możesz skutecznie budować świadomość marki wśród rodziców. Regularne wyświetlanie reklam związanych z Twoim przedszkolem pomoże w tworzeniu pozytywnego wizerunku i rozpoznawalności.
 • Zwiększenie liczby zapisów — dobra kampania Google Ads może przyczynić się do zwiększenia liczby zainteresowanych rodziców, którzy skorzystają z Twojej oferty i zapiszą swoje dzieci do przedszkola.
 • Kontrolowany budżet reklamowy — Google Ads pozwala Ci ustawić swój własny budżet reklamowy, dostosowany do Twoich możliwości finansowych. Możesz kontrolować wydatki i dostosowywać swoją strategię w zależności od wyników i oczekiwań.
 • Pomiar wyników i optymalizacja — Google Ads zapewnia narzędzia do monitorowania i analizy wyników kampanii. Możesz śledzić wskaźniki takie jak liczba kliknięć, wskaźnik konwersji, koszt kliknięcia itp. Dzięki temu masz możliwość optymalizacji kampanii i dostosowania jej dla uzyskania lepszych rezultatów.
 • Elastyczność i dostępność — reklamowanie przedszkola w Google Ads daje Ci elastyczność w dostosowaniu kampanii do zmieniających się potrzeb i trendów. Możesz łatwo konfigurować reklamy, słowa kluczowe i strategię w zależności od reakcji i potrzeb grupy docelowej.

Profil firmy w Google — efektywna promocja przedszkola

Wizytówka firmy w Google, to bezpłatne narzędzie, które umożliwia utworzenie profilu firmy i zarządzanie informacjami o swojej działalności w wyszukiwarce oraz na mapach Google. Wizytówka firmy to swojego rodzaju podsumowanie informacji o Twoim biznesie, które jest wyświetlane w wynikach wyszukiwania, podczas gdy użytkownicy szukają usług w Twojej okolicy.

Oto główne elementy wizytówki firmy w Google:

 • Podstawowe informacje, takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu, strona internetowa, godziny otwarcia i opis działalności.
 • Lokalizacja na mapie, która ułatwia klientom znalezienie Twojej firmy i sprawdzenie, jak do niej dojechać.
 • Opinie i oceny od klientów, którzy skorzystali z Twoich usług.
 • Zdjęcia i wirtualne spacery, które prezentują wnętrze i pozwalają na przedstawienie swoich usług lub produktów w formie wizualnej.
 • Statystyki i analiza — tworząc wizytówkę w Google, masz też dostęp do danych, które pokazują, ile osób widziało Twój profil, skąd pochodzą, jakie akcje podjęli itp.

Posiadanie wizytówki Google pozwala również na utworzenie kampanii lokalnych w Google Ads. Dzięki temu narzędziu Twoje reklamy są wyświetlane w jak najlepszym czasie i miejscu, co zachęca potencjalnych klientów do odwiedzenia Twojej firmy, umówienia wizyty lub skontaktowania się z Tobą. Aby rozpocząć kampanię, należy połączyć swój profil firmy z kontem Google Ads, określić budżet i dodać niezbędne informacje, takie jak nagłówki, opisy, grafiki oraz stworzyć minimum jedno wideo. Następnie Google Ads podejmuje decyzje, gdzie i kiedy wyświetla Twoją reklamę, kierując ją do osób w określonej lokalizacji geograficznej.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły