Reklama gabinetu stomatologicznego w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.06.23

Reklama w Google Ads to jedna z najskuteczniejszych metod promocji dla gabinetów stomatologicznych. Właściwie przygotowana kampania pozwala na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych pacjentów w sposób precyzyjnie ukierunkowany i efektywny. Dzięki temu gabinety mogą zwiększyć swoją widoczność w internecie, zwiększyć liczbę wizyt oraz zbudować silną i rozpoznawalną markę. Jest to kluczowy element w dobie rosnącej konkurencji na rynku stomatologicznym. W artykule przyjrzymy się zasadom tworzenia skutecznej kampanii reklamowej w Google Ads dla gabinetu stomatologicznego oraz podpowiemy, jak wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych pacjentów.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla gabinetu stomatologicznego?

Jeśli chcesz promować swój gabinet stomatologiczny w Google Ads, warto zastanowić się nad następującymi rodzajami kampanii reklamowej:

 • Kampanie reklamowe w sieci wyszukiwania — jest to rodzaj kampanii, w ramach której reklamy wyświetlają się na stronie wyników wyszukiwania Google. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich słów kluczowych możesz dotrzeć do osób, które aktywnie szukają usług stomatologicznych w danym regionie.
 • Kampanie reklamowe na platformie YouTube — pozwalają na dotarcie do osób, które aktywnie korzystają z YouTube w celu wyszukiwania informacji i rozrywki. W ramach takiej kampanii możesz wykorzystać reklamy wideo, aby zaprezentować usługi gabinetu i zachęcić do umówienia wizyty.
 • Kampanie reklamowe w sieci reklamowej Google — pozwalają one na wyświetlenie reklam na różnego rodzaju stronach internetowych, w tym na portalach informacyjnych, blogach czy portalach społecznościowych. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej strategii targetingowej możesz dotrzeć do potencjalnych pacjentów, którzy faktycznie są zainteresowani usługami stomatologicznymi.
 • Kampanie remarketingowe — jest to skuteczny  sposób na dotarcie do osób, które wcześniej odwiedziły stronę internetową gabinetu stomatologicznego. Dzięki wykorzystaniu narzędzi remarketingowych możesz przypomnieć potencjalnym klientom o usługach gabinetu i zachęcić ich do ponownego odwiedzenia strony.
 • Kampanie lokalne — są one idealnym rozwiązaniem dla gabinetów stomatologicznych, ponieważ pozwalają na dotarcie do potencjalnych pacjentów w danym obszarze geograficznym. W ramach takiej kampanii możesz skierować swoje reklamy na wybrane miasta, dzielnice czy określone rejony.

Ważne jest, aby dobierać odpowiednie rodzaje kampanii reklamowych do celów biznesowych gabinetu stomatologicznego oraz do zachowań i preferencji potencjalnych klientów. Warto również pamiętać o optymalizacji kampanii oraz regularnym monitorowaniu i analizowaniu wyników, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla stomatologa

Proces tworzenia kampanii reklamowej w Google Ads dla gabinetu stomatologicznego może obejmować następujące kroki:

 • Określenie celów kampanii — Twoim celem może być pozyskanie nowych pacjentów, zwiększenie liczby wizyt czy też zbudowanie świadomości marki. Określenie celów pomoże w wyborze odpowiednich narzędzi i strategii reklamowej.
 • Wybór słów kluczowych — następnie należy wybrać słowa kluczowe, czyli frazy, które pacjenci wpisują w wyszukiwarce Google, aby znaleźć usługi stomatologiczne. Mogą to być słowa kluczowe związane z usługami stomatologicznymi, takie jak „leczenie kanałowe” czy „implanty zębów”, ale także frazy związane z lokalizacją gabinetu, takie jak „gabinet stomatologiczny w Warszawie”.
 • Określenie grupy docelowej — kolejnym krokiem jest określenie grupy docelowej, czyli osób, do których kampania jest kierowana. Może to być grupa osób w konkretnym wieku, z określoną płcią lub zainteresowana konkretnymi usługami stomatologicznymi.
 • Stworzenie atrakcyjnego tekstu reklamowego — ważnym elementem kampanii reklamowej jest skuteczny tekst reklamowy. Tekst reklamowy powinien odwoływać się do potrzeb potencjalnych pacjentów i zachęcać do kliknięcia reklamy. Powinien on składać się z nagłówka, opisu i adresu URL, a także zawierać wybrane słowa kluczowe. Możesz tam także umieścić wezwanie do działania, które zachęci potencjalnych klientów do podjęcia określonej akcji.
 • Stworzenie strony docelowej — jest to kolejny bardzo ważny element kampanii reklamowej w Google Ads dla gabinetu stomatologicznego. Strona docelowa powinna być spójna z treścią reklamy i odwoływać się do potrzeb potencjalnych pacjentów. Powinna być też łatwa do nawigacji i zawierać ważne informacje o reklamowych usługach. Równie istotna jest też responsywność, czyli dostosowanie witryny do różnych urządzeń, takich jak smartfony czy tablety.
 • Ustawienie budżetu kampanii — ostatnim krokiem jest ustawienie budżetu kampanii. Można ustawić dzienny budżet reklamowy, który określi maksymalną kwotę, którą chcemy wydać każdego dnia na kampanię reklamową. Można również ustawić limity na wybrane słowa kluczowe, aby uniknąć przekroczenia budżetu.

Jakie są korzyści z reklamowania gabinetu stomatologicznego w Google Ads?

Reklamowanie gabinetu stomatologicznego w Google Ads może przynieść wiele korzyści, między innymi:

 • Skuteczne dotarcie do klientów — reklamy w Google Ads pozwalają dotrzeć do klientów w momencie, gdy szukają oni usług stomatologicznych w internecie. Dzięki temu można trafić do osób, które są zainteresowane konkretnymi usługami i wykazują duże prawdopodobieństwo, że dokonają zakupu.
 • Kontrola budżetu — reklamowanie w Google Ads pozwala na kontrolowanie wydatków na reklamę, dzięki czemu można dostosować budżet do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych gabinetu stomatologicznego.
 • Możliwość precyzyjnego targetowania — Google Ads pozwala na precyzyjne kierowanie reklam do osób na podstawie lokalizacji, demografii czy też urządzenia, na którym jest wyświetlana reklama.
 • Pomiar efektywności kampanii — dzięki Google Ads można łatwo śledzić skuteczność kampanii reklamowej, na przykład liczbę kliknięć, koszt kliknięcia, ilość konwersji czy współczynnik konwersji. To pozwala na optymalizację kampanii i lepsze dopasowanie jej do potrzeb potencjalnych klientów.
 • Zwiększenie widoczności — dzięki temu, że reklama jest wyświetlana w widocznych miejscach w wyszukiwarce Google, gabinet stomatologiczny staje się bardziej widoczny dla potencjalnych klientów. Dodatkowo dzięki temu, że reklamy są ukierunkowane na konkretnych odbiorców, jest większa szansa, że zostaną zauważone i kliknięte przez potencjalnych klientów, co z kolei może przynieść zwiększenie liczby wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Profil firmy w Google — promocja gabinetu stomatologicznego

Jeśli chcesz wypromować swój gabinet stomatologiczny, warto założyć profil firmy w Google, czyli tzw. wizytówkę Google. Jest to narzędzie, które umożliwia bardzo atrakcyjne zaprezentowanie swojego biznesu w wyszukiwarce Google. W profilu możesz umieścić informacje takie jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu, adres strony internetowej czy nawet zdjęcia gabinetu. Dzięki temu pacjenci, którzy szukają stomatologa w danej okolicy, łatwiej i szybciej odnajdą Twój gabinet. Dodatkowo, założenie profilu firmy w Google umożliwia pacjentom dodawanie opinii na temat Twoich usług. Zbierając pozytywne recenzje, możesz skutecznie zwiększyć wiarygodność swojej marki i zachęcić nowych klientów do odwiedzenia gabinetu.

Swoją wizytówkę Google możesz także wykorzystać do utworzenia kampanii lokalnej w Google Ads. Jej celem jest zwiększenie ruchu w punkcie stacjonarnym. Reklamy będą wyświetlane w odpowiednim miejscu i czasie, aby zachęcić użytkowników do wykonania jednego z trzech działań: wizyty w gabinecie, znalezienia drogi do niego lub wykonania połączenia. Aby rozpocząć kampanię, należy połączyć wizytówkę z kontem Google Ads, wybrać budżet i uzupełnić wymagane informacje, takie jak adres URL, nagłówki, opisy i grafiki. Do kampanii należy też przygotować minimum jedno wideo. Następnie te elementy zostaną wykorzystane do stworzenia różnych wersji reklamy. Ważną kwestią jest to, że Google Ads samo decyduje, w jakim miejscu wyświetlać Twoją reklamę i samodzielnie kieruje ją do osób w wybranej przez system lokalizacji geograficznej.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły