Reklama domu pogrzebowego w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.08.21

W erze cyfrowej nawet najbardziej nieszablonowe branże, takie jak domy pogrzebowe, stają przed koniecznością korzystania z narzędzi marketingu online. Nie jest to łatwe zadanie — promocja usług pogrzebowych wymaga taktu i wrażliwości, jednak nawet w tej niełatwej dziedzinie, Google Ads oferuje rozwiązania umożliwiające skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów. Jak więc zaprojektować skuteczną kampanię reklamową dla domu pogrzebowego, mając na uwadze unikalne cechy tego sektora? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla domu pogrzebowego?

Wybór rodzaju kampanii reklamowej dla domu pogrzebowego zależy od kilku czynników, takich jak budżet, grupa docelowa, czy specyfika lokalnego rynku. Poniżej przedstawiamy najkorzystniejsze opcje dostępne w Google Ads.

 • Reklamy w wynikach wyszukiwania — są to reklamy, które pojawiają się w widocznym miejscach w wynikach wyszukiwania Google z oznaczeniem „Sponsorowane”. Dzięki temu, jeśli ktoś w danej lokalizacji wpisze „dom pogrzebowy” lub „usługi pogrzebowe”, Twoja reklama pojawi się na górze listy. To może być szczególnie skuteczne, gdy ktoś pilnie szuka usług pogrzebowych.
 • Reklamy w sieci reklamowej Google — ta opcja pozwala na wyświetlanie Twojej reklamy na różnych stronach internetowych, które są częścią sieci reklamowej Google. Reklamy mogą być dostosowane do konkretnej grupy docelowej, na przykład osób, które niedawno straciły bliską osobę. Ważne jest tutaj zachowanie taktu i wrażliwości, aby reklama nie była odbierana jako niewłaściwa lub nachalna.
 • Reklamy remarketingowe — to typ kampanii, który pozwala na ponowne nawiązanie kontaktu z osobami, które już odwiedziły Twoją stronę internetową. Na przykład, jeśli ktoś korzystał z Twojej witryny, szukając informacji o usługach pogrzebowych, ale nie skontaktował się z Tobą, to możesz wykorzystać reklamę remarketingową, aby przypomnieć mu o Twoich usługach. Ponownie, takt i dyskrecja są kluczowe, aby tego rodzaju reklama była skuteczna i odpowiednio odbierana.
 • Reklama lokalna — reklamy lokalne umożliwiają domom pogrzebowym skierowanie swoich usług do społeczności z konkretnego obszaru geograficznego. Dzięki temu możesz zawęzić zasięg Twojej reklamy do użytkowników, którzy faktycznie będą zainteresowani Twoją ofertą.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla domu pogrzebowego

Stworzenie skutecznej kampanii reklamowej dla domu pogrzebowego w Google Ads wymaga odpowiedniego podejścia i starannej realizacji kilku kluczowych kroków:

 • Analiza grupy docelowej — aby skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów, musisz zrozumieć, kim są Twoi odbiorcy i co jest dla nich najważniejsze. Analiza demograficzna i zrozumienie lokalnej społeczności pomogą Ci w dostosowaniu treści reklam.
 • Wybór rodzaju kampanii — na podstawie charakterystyki i preferencji Twojej grupy docelowej, powinieneś zdecydować, jaki rodzaj kampanii będzie najskuteczniejszy — czy to reklamy w wynikach wyszukiwania, reklamy display, reklamy remarketingowe czy reklamy lokalne.
 • Dobór słów kluczowych — precyzyjnie dobrane słowa kluczowe to fundament kampanii Google Ads. Powinny one odzwierciedlać usługi, które oferujesz, a także być zgodne z tym, co potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarkę.
 • Tworzenie reklam — treść reklamy powinna być napisana z użyciem języka korzyści, jasnym przekazem i zachętą do działania. Pamiętaj, aby zawsze zachować w nich takt i empatię, mając na uwadze wrażliwość Twojej branży.
 • Stworzenie skutecznej strony docelowej — strona, na którą trafiają użytkownicy po kliknięciu reklamy, jest kluczowa dla sukcesu kampanii. Powinna być przejrzysta, zawierać wszystkie niezbędne informacje i umożliwiać łatwy oraz szybki kontakt. Wspomnienie o certyfikatach jakości i rekomendacjach może budować zaufanie wśród potencjalnych klientów.
 • Optymalizacja i monitorowanie kampanii — po uruchomieniu kampanii, ważne jest ciągłe jej monitorowanie i optymalizacja. Google Ads oferuje szereg narzędzi analitycznych, które pomogą Ci zrozumieć, jak Twoja kampania działa i jakie elementy mogą wymagać poprawy.

Jakie są korzyści z reklamowania domu pogrzebowego w Google Ads?

Reklamowanie domu pogrzebowego w Google Ads ma wiele korzyści. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

 • Zasięg — Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, co oznacza, że reklama w Google Ads ma potencjał dotarcia do dużej liczby potencjalnych klientów.
 • Precyzyjne targetowanie reklam — Google Ads pozwala na dokładne kierowanie reklam do określonych grup demograficznych lub geograficznych, co oznacza, że możesz skoncentrować swoje działania na tych, którzy najprawdopodobniej będą potrzebować Twoich usług.
 • Kontrola budżetu — promując swój biznes na platformie Google Ads, możesz ustawić dzienny lub miesięczny limit wydatków na reklamę, co pozwala na kontrolę kosztów i dostosowanie strategii reklamowej do swojego budżetu.
 • Analiza wyników — Google Ads oferuje szczegółowe narzędzia do śledzenia wyników Twojej kampanii, co pozwala na optymalizację strategii i poprawę skuteczności kampanii w czasie rzeczywistym. Możesz też monitorować efekty swoich reklam w Google Analytics 4, dzięki czemu uzyskasz dostęp do dokładniejszych parametrów i metryk.
 • Widoczność wśród lokalnej społeczności — dzięki reklamom lokalnym, Twoja firma może zyskać lepszą widoczność w gronie osób z najbliższej okolicy, co jest szczególnie ważne w branży usług pogrzebowych.
 • Budowanie zaufania — profesjonalnie zaprojektowane i dobrze przemyślane kampanie reklamowe mogą pomóc budować zaufanie do Twojej marki i usług wśród potencjalnych klientów.

Profil firmy w Google — efektywna promocja domu pogrzebowego

Profil firmy w Google, znany również jako wizytówka Google, to bezpłatne narzędzie, które pozwala firmom zarządzać swoją obecnością online w wyszukiwarce Google i na Google Maps. Dla domów pogrzebowych skorzystanie z tego narzędzia to nie tylko kwestia widoczności, ale także budowania zaufania wśród lokalnej społeczności. Profil firmy w Google pozwala na prezentację podstawowych informacji o Twojej firmie — takich jak godziny otwarcia, adres, numer telefonu, link do strony internetowej czy zdjęcia. Masz też możliwość pozyskiwania opinii od klientów, co jest kluczowym elementem, który może pomóc budować pozytywny wizerunek i reputację wśród potencjalnych klientów.

Kiedy zakładasz profil firmy w Google dla domu pogrzebowego, otrzymujesz nie tylko możliwość prezentowania kluczowych informacji o swoim biznesie, ale również prowadzenia lokalnej kampanii w Google Ads. W jaki sposób możesz to zrobić? Po połączeniu profilu firmy z Twoim kontem Google Ads możesz uruchomić kampanię reklamową skierowaną do osób poszukujących usług pogrzebowych w Twoim rejonie. Jedyne co musisz zrobić to ustalić budżet, a następnie przygotować interesujące treści reklamowe, takie jak ciekawe nagłówki, opisy, grafiki i filmy wideo. Po tym, Google Ads przejmuje kontrolę. Wykorzystując rozbudowane algorytmy, system decyduje, gdzie i kiedy Twoje reklamy będą najefektywniej wyświetlane, co zwiększa szanse na przyciągnięcie potencjalnych klientów.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły