Reklama dla trenera personalnego w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.09.22

Chcesz promować swoje usługi i zwiększyć bazę klientów jako trener personalny? Możesz to zrobić bardzo skutecznie dzięki reklamie w Google Ads! Poza szerokim zasięgiem i możliwością dotarcia do konkretnych odbiorców możesz też korzystać wielu formatów reklam i zwiększać świadomość Twojej marki osobistej w sieci. Dowiedz się jakie możliwości daje trenerom personalnym platforma Google Ads, w jaki sposób możesz reklamować swoje usługi i jakie korzyści Ci to przyniesie.

Jaki rodzaj kampanii reklamowej wybrać dla trenera personalnego?

Wybór odpowiedniego rodzaju kampanii reklamowej w Google Ads jest kluczowy dla osiągnięcia skutecznych wyników. Istnieje kilka rodzajów kampanii, które trener personalny może rozważyć:

 • Kampania w sieci wyszukiwania — pozwala ona na wyświetlanie reklam tekstowych w wynikach wyszukiwania Google. Ten rodzaj reklamy działa na podstawie słów kluczowych — możesz wybrać frazy takie jak „trener personalny Poznań” czy „ćwiczenia z trenerem Wrocław”, a Twoja reklama wyświetli się użytkownikom po wpisaniu takiego hasła w wyszukiwarkę. Jest to podstawowa kampania w Google Ads, która pozwala z powodzeniem zwiększać widoczność Twojej marki w sieci.
 • Kampanie w sieci reklamowej — umożliwiają one wyświetlanie reklam w formie graficznej lub wideo na stronach partnerskich Google. Jako trener personalny możesz użyć grafiki, zdjęć czy filmów wideo, aby pokazać, jak wyglądają treningi z Tobą lub przedstawić swoją atrakcyjną ofertę. Ze względu na formę wizualną, jest to skuteczna metoda na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i wzbudzenie ich zainteresowania.
 • Kampanie wideo na YouTube — jest to bardzo popularny sposób promocji marki osobistej w Google Ads. Za pomocą krótkich i angażujących filmów, możesz przedstawić swoje umiejętności, osiągnięcia związane z trenowaniem swoich klientów oraz zaprezentować ofertę. Tworząc kampanię wideo w YouTube masz możliwość wyboru tematyki filmów, na których będą wyświetlać się Twoje reklamy, dzięki czemu możesz dotrzeć do osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i treningami.
 • Kampanie remarketingowe — dzięki tej strategii marketingowej możesz wyświetlać swoje reklamy osobom, które w przeszłości przeglądały Twoją stronę, ale nie dokonały żadnej konwersji. Za pomocą takiej kampanii masz możliwość przypomnieć im o swojej ofercie i zachęcić do zainteresowania się nią ponownie.
 • Kampanie lokalne Performance Max — Performance Max to rodzaj zautomatyzowanej kampanii, która wykorzystuje Twoje treści do tworzenia reklam i podejmuje decyzje dotyczące ich wyświetlania. Dzięki Performance Max możesz prowadzić kampanię jednocześnie w różnych usługach Google. Jeśli wybierzesz cel reklamy „Wizyty w lokalnym sklepie stacjonarnym i promocje”, masz możliwość stworzyć kampanię o charakterze lokalnym, która pozwoli Ci dotrzeć do klientów w Twojej okolicy i zachęcić ich do skorzystania z Twoich treningów personalnych.

Tworzenie kampanii reklamowej w Google Ads dla trenera personalnego

Proces tworzenia kampanii reklamowej w Google Ads dla trenera personalnego obejmuje kilka kluczowych kroków, które należy wykonać, aby osiągnąć pożądane efekty:

 • Wybierz cel kampanii — pierwszym i niezbędnym krokiem w tworzeniu kampanii jest ustalenie jej celu. Zdecyduj czy chcesz zwiększyć liczbę klientów, promować określone usługi czy budować rozpoznawalność Twojej marki.
 • Wybierz odpowiednie słowa kluczowe — następnie przeprowadź badanie słów kluczowych, aby znaleźć te, które są najbardziej odpowiednie dla Twoich usług. Słowa kluczowe powinny być związane z tematyką treningu personalnego i charakteryzować się wysoką popularnością oraz niską konkurencyjnością.
 • Określ grupę docelową — zidentyfikuj docelowych odbiorców swojej kampanii, tak aby reklamy były wyświetlane osobom zainteresowanym treningiem personalnym. Możesz określić grupę docelową na podstawie demografii, lokalizacji, zainteresowań czy nawet ich zachowań online.
 • Stwórz atrakcyjne reklamy — skup się na stworzeniu chwytliwych nagłówków oraz treści, które przedstawiają najważniejsze korzyści Twoich treningów personalnych. Użyj mocnych CTA i zadbaj o to, aby reklama odpowiadała temu co znajduje się na stronie docelowej.
 • Optymalizacja strony docelowej — bardzo ważna w kampanii reklamowej jest również strona docelowa, na którą trafiają Twoi potencjalni klienci. Zadbaj o to, aby była prosta w nawigacji i prowadziła użytkowników do wykonania konwersji, np. zapisania się na trening. Użyj atrakcyjnych zdjęć, chwytliwych nagłówków i konkretnych wezwań do działania. Dodaj również formularz kontaktowy lub kalendarz umożliwiający zapisanie się na trening z Tobą.
 • Ustalenie budżetu i monitorowanie wyników — określ swój budżet reklamowy, zgodnie z Twoimi możliwościami finansowymi, a po uruchomieniu kampanii regularnie monitoruj jej wyniki. Ważne jest śledzenie liczby kliknięć, kosztu kliknięcia czy współczynnika konwersji. Dzięki analizie danych możesz optymalizować reklamy i dostosować strategię reklamową w celu osiągnięcia lepszych wyników.

Jakie są korzyści z reklamowania trenera personalnego w Google Ads?

Promowanie treningów personalnych w Google Ads przynosi wiele korzyści dla prowadzących tego rodzaju działalność. Oto kilka najważniejszych korzyści:

 • Zwiększona widoczność Twojej marki online — bez względu na to, jaki rodzaj reklamy Google Ads wybierzesz, zapewnia Ci to wysoką widoczność w wyszukiwarce. Zarówno sieć wyszukiwania, sieć reklamowa, jak i inne kanały Google pozwalają Ci promować swoje usługi wśród bardzo szerokiej grupy odbiorców.
 • Precyzyjne docieranie do osób zainteresowanych treningami — Google Ads oferuje zaawansowane narzędzia targetowania, które pozwalają wyświetlać reklamy konkretnym użytkownikom, np. na podstawie ich demografii, lokalizacji czy zainteresowań.
 • Łatwość mierzenia osiąganych rezultatów — dzięki narzędziom analitycznym Google Ads, możesz dokładnie śledzić wyniki swojej kampanii. Masz możliwość monitorować dane takie jak liczba kliknięć, konwersji, czy koszt reklamy, co pozwala na regularne ulepszanie kampanii reklamowych.
 • Możliwość pełnej kontroli nad wydatkami reklamowymi — korzystając z platformy Google Ads, możesz samodzielnie określić budżet reklamowy i kontrolować wydatki na reklamy. Istnieje możliwość ustalenia dziennego lub miesięcznego limitu wydatków, co zapewnia większą kontrolę nad generowanymi kosztami.

Profil firmy w Google — efektywna promocja trenera personalnego

W ramach promocji trenera personalnego w Google Ads warto skorzystać również z innych narzędzi dostępnych w ramach platformy Google. Jednym z nich jest profil firmy (wizytówka Google), który umożliwia wyświetlanie informacji o Twojej działalności w wynikach wyszukiwania oraz w Google Maps. Mogą to być szczegóły takie jak adres, opinie klientów, zdjęcia czy dane kontaktowe. Dzięki profilowi firmy w Google możesz zyskać dużo większą widoczność i wiarygodność wśród potencjalnych klientów. Osoby szukające trenera personalnego mogą szybko znaleźć informacje o Twoich usługach i porównać oferty, co przekłada się na większą szansę pozyskania nowych klientów. Wizytówka Google jest również potrzebna do prowadzenia kampanii Performance Max z celem reklamowym „Wizyty w lokalnym sklepie stacjonarnym i promocje”. Jest to kampania, która opiera się na pozyskiwaniu konwersji z Profilu firmy w Google — dzięki niej możesz skutecznie promować swoje treningi personalne wśród klientów z Twojego miasta lub określonej dzielnicy.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły