Reklama dla dewelopera w Google Ads

Łukasz Wiśniak Łukasz Wiśniak, dnia 2023.07.07

Google Ads jest skutecznym narzędziem marketingowym, które umożliwia deweloperom nieruchomości dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów. Dzięki różnorodnym formatom reklamowym i precyzyjnemu targetowaniu deweloperzy mogą skutecznie promować swoje projekty i zwiększyć zainteresowanie oferowanymi nieruchomościami. Dowiedz się więcej o reklamie w Google Ads, poznaj rodzaje kampanii reklamowych, sposób ich tworzenia oraz korzyści, jakie mogą przynieść deweloperom.

Czym jest reklama w Google Ads?

Google Ads to platforma reklamowa, która umożliwia przedsiębiorcom docieranie do potencjalnych klientów w wynikach wyszukiwania Google, na stronach partnerskich i aplikacjach mobilnych. Reklama w Google Ads działa na zasadzie PPC (Pay Per Click), co oznacza, że płacisz tylko za kliknięcia Twoich reklam. Dzięki Google Ads deweloperzy mogą promować swoje nieruchomości, budować świadomość marki i generować potencjalne zapytania oraz sprzedaż.

Rodzaje kampanii reklamowych Google Ads dla dewelopera

Google Ads oferuje kilka rodzajów kampanii reklamowych, a każde z nich mają swoje unikalne właściwości i niosą za sobą różne korzyści. Dla deweloperów najkorzystniejsze będą kampanie takie jak:

 • Kampania w sieci wyszukiwania – są to tekstowe reklamy wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google. Deweloperzy mogą wybrać odpowiednie słowa kluczowe, które są powiązane z ich projektami nieruchomości, aby wyświetlać reklamy użytkownikom, którzy aktywnie poszukują nowego mieszkania lub domu.
 • Kampania w sieci reklamowej – sieć reklamowa Google to zbiór witryn partnerskich i aplikacji mobilnych, na których można wyświetlać różnorodne formaty reklamowe, w tym reklamy graficzne, wideo czy reklamy dynamiczne. Deweloperzy mogą wykorzystać je, aby w atrakcyjny sposób przedstawić swoje projekty nieruchomości i zainteresować potencjalnych klientów.
 • Kampanie lokalne – pozwalają one na docieranie do osób znajdujących się w określonym obszarze geograficznym. Deweloperzy mogą wykorzystać reklamy lokalne, aby skierować swoje oferty nieruchomości do lokalnych klientów. W połączeniu z profilem firmy w Google reklamy lokalne mogą być bardziej efektywne i zwiększać widoczność dewelopera w określonym regionie.
 • Kampanie remarketingowe – są to reklamy wyświetlające się użytkownikom, którzy już kiedyś odwiedzili stronę internetową dewelopera. Pozwalają one przypomnieć tym osobom o ofercie i zachęcić ich do powrotu na stronę.

Tworzenie kampanii reklamowej dla dewelopera

Stworzenie skutecznej kampanii reklamowej w Google Ads dla dewelopera wymaga kilku kluczowych kroków, które są niezbędne do osiągnięcia pozytywnych rezultatów:

 • Określenie celów – pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest precyzyjne określenie celów marketingowych. Może to być zwiększenie liczby potencjalnych klientów, generowanie zapytań o ofertę nieruchomości czy zwiększenie sprzedaży. Jasno określone cele pomogą w ustawieniu odpowiednich parametrów kampanii.
 • Wybór odpowiednich słów kluczowych – następnie należy przeprowadzić badanie słów kluczowych i wybrać te, które są związane z projektami nieruchomości oraz branżą deweloperską. Dzięki wykorzystaniu trafnych słów kluczowych reklamy będą wyświetlane użytkownikom szukającym nowych mieszkań lub domów w określonej lokalizacji.
 • Tworzenie atrakcyjnych reklam – kolejnym krokiem jest stworzenie reklam, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Reklamy powinny zawierać informacje o oferowanych nieruchomościach, ich zaletach, lokalizacji i unikalnych cechach. Dodatkowo, wykorzystanie atrakcyjnych grafik czy wideo oraz chwytliwych CTA może zwiększyć ich skuteczność.
 • Optymalizacja strony docelowej – ważne jest również stworzenie atrakcyjnej i intuicyjnej strony docelowej, na którą użytkownicy trafiają po kliknięciu reklamy. Strona docelowa powinna zawierać istotne informacje o projekcie nieruchomości, formularz kontaktowy i inne elementy zachęcające do dalszego działania.
 • Monitorowanie i optymalizacja – po uruchomieniu kampanii niezbędne jest regularne monitorowanie wyników i dokonywanie optymalizacji. Analiza danych pozwoli na dostosowanie strategii reklamowej, wyeliminowanie mniej efektywnych reklam czy słów kluczowych i poprawę wyników kampanii.

Korzyści reklamy Google Ads dla dewelopera

Reklama w Google Ads niesie ze sobą wiele korzyści dla deweloperów nieruchomości. Są to m.in.:

 • Zwiększenie widoczności firmy w sieci – reklama w Google Ads pozwala na zbudowanie widoczności projektów nieruchomości wśród potencjalnych klientów. Pojawienie się na szczycie wyników wyszukiwania Google lub na stronach partnerskich przyciąga uwagę i generuje większe zainteresowanie ofertą.
 • Precyzyjne targetowanie – dzięki narzędziom targetowania dostępnym w Google Ads, możesz precyzyjnie określić grupy docelowe, na które chcesz kierować reklamy. Możesz uwzględnić czynniki takie jak lokalizacja, demografia, zainteresowania czy zachowanie użytkowników, co zwiększa szanse na dotarcie do odpowiednich osób.
 • Mierzalność i analiza wyników – prowadzenie działań marketingowych w Google Ads umożliwia dokładne śledzenie wyników kampanii. Możesz monitorować liczbę kliknięć, konwersji, kosztów oraz inne wskaźniki, co pozwala na analizę skuteczności i podejmowanie odpowiednich działań korygujących.
 • Szybkie rezultaty – reklama w Google Ads może przynieść Ci prawie natychmiastowe rezultaty w postaci większej liczby potencjalnych klientów i generowanych zapytań. Odpowiednio zaplanowana i wdrożona kampania może przyczynić się do skrócenia cyklu sprzedażowego i zwiększenia konwersji.

Profil firmy w Google i kampanie lokalne Google Ads

Profil firmy w Google to bezpłatne narzędzie, które umożliwia przedstawienie najważniejszych informacji o swojej działalności w lokalnych wynikach wyszukiwania. Profil firmy to swojego rodzaju wizytówka, na której przedstawione są szczegóły takie jak adres, numer telefonu, strona internetowa czy opinie klientów. Do profilu można też dodawać zdjęcia, które przedstawiają projekty nieruchomości i inne obrazy związane z działalnością deweloperską.

Posiadając profil firmy w Google, możesz też uruchomić skuteczną kampanię lokalną. Jak to działa? To proste! Połącz swój profil firmy z kontem Google Ads i rozpocznij lokalną kampanię reklamową, która skierowana będzie do osób zainteresowanych usługami dewelopera w Twojej okolicy. Wystarczy ustalić budżet, dostarczyć interesujące treści reklamowe, takie jak atrakcyjne nagłówki, opisy, grafiki czy filmy, a resztą zajmie się Google Ads. System wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które podejmują decyzję, gdzie i kiedy wyświetlić Twoje reklamy, maksymalizując szanse na dotarcie do potencjalnych klientów. To skuteczne narzędzie, które pomoże Ci zwiększyć widoczność i generować więcej zapytań o ofertę nieruchomości.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Podziel się
Autor

Łukasz Wiśniak

Od 2011 roku zajmuję się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Google Ads. Prowadzę kampanie, udzielam konsultacji, a także dzielę się wiedzą i doświadczeniem podczas praktycznych szkoleń z Google Ads. Jako konsultant i audytor pomagam też domom mediowym lub bezpośrednio klientom w opracowaniu strategii, audytowaniu kont reklamowych lub też mówiąc kolokwialnie szybkim "podkręceniu" wyników kampanii Google ads. Wykładam również na uczelniach wyższych. Na Akademii Leona Koźminskiego prowadzę praktyczne zajęcia z reklamy w Google Ads (reklama w wyszukiwarce Google, reklama video w YouTube, kampanie produktowe w Google Shopping) oraz Google Analytics. Gościnnie miałem okazję również prowadzić warsztaty z reklamy Google Ads w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Zobacz wszystkie wpisy napisane przez Łukasz Wiśniak
Najświeższe informacje

Dołącz do newslettera.
Bądź na bieżąco!

Blog

Najnowsze artykuły